Lektori

Máte záujem o niektorý z dlhdobejších kurzov? Alebo by ste chceli absolvovať intenzívny a špecifický tréning?

Certifikovaní lektori

Nižšie nájdete certifikovaných lektorov 8-týždňových programov

Mgr. Andrej Jeleník

Viac ako 14 rokov aktívne pracuje  v oblastiach psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu. Je certifikovaným lektorom niekoľkých sekulárnych programov mindfulness (všímavosti). Absolvoval 1,5 ročný tréning učiteľov Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) v nemeckom inštitúte IAS, výcvik Mindfulness-Based Cognitive Therapy (MBCT) v nemeckom Achtsamkeitsinstitut Ruhr, výcvik Mindfulness-Based Compassionate Living (MBCL) vo Veľkej Británii, výcvik Compassion Focused therapy a niekoľko ďalších vzdelávacích kurzov. Okrem toho úspešne absolvoval výcvik v procesorientovanej psychoterapii, na emócie zameranej terapi a v množstve ďalších terapeutických metód. Zaujíma sa o rôzne spôsoby kultivácie uvedomenia a radostného života, bojové umenia, dobré knihy, hory i more.

+421 907 460 058

andrej.jelenik@mindful.sk

www.mindful.sk

Mgr. Marta Dömöková

S intenzívnym záujmom sa venuje mindfulness, osobnému rozvoju a práci s emóciami od roku 2012. Medzinárodne certifikovaný jeden a polročný lektorský tréning MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) absolvovala na Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) v Nemecku. Je vyštudovaná učiteľka anglického jazyka, pôsobila dlhé roky v diplomacii a má skúsenosti s prácou v miestnej samospráve. Napĺňa ju práca s ľuďmi a v súčasnosti sa venuje vedeniu mindfulness kurzov a učeniu anglického jazyka. 

+421 904 869 444

info@mindfulnessnakazdyden.sk

www.mindfulnessnakazdyden.sk

MUDr. Rastislav Šumec, Ph.D.

MUDr. Rastislav Šumec, Ph.D. je neurológom a neurovedcom pracujúcim vo Fakultnej nemocnici u sv. Anny v Brne. Je spoluzakladateľom a vedúcim akademického centra mindfulness na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity – Mindfulness Research and Practice Network of Masaryk University. Dlhodobo sa venuje výskumu efektivity mindfulness na náladu, kogníciu a štruktúru mozgu u rôznych klinických a neklinických populácií. Aktuálne skúma vplyv mindfulness na kľúčové mozgové oblasti u Alzheimerovej choroby a efekt eHealth mindfulness programu na duševné zdravie ľudí s onkologickým ochorením. Absolvoval lektorský výcvik v Mindfulness-Based Cognitive Therapy na Oxfordskej univerzite, kde mu bol udelený Certificate of Competence podľa kritérií MBI-TAC. Od roku 2016 učí mindfulness na pôde Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity budúcich lekárov, zubárov a zdravotné sestry.

rastislav.sumec@med.muni.cz

www.mindfulness.med.muni.cz

Mgr. Eva Zavacká

Eva je psychologička, ktorá sa niekoľko rokov intenzívne venuje téme mindfulness, zvládania stresu a práci s náročnými emóciami. Absolvovala medzinárodne certifikovaný tréning  učiteľa MBSR v Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) v Nemecku a tiež program lektora mindfulness v UK. Má dlhodobú meditačnú prax.

Je tiež medzinárodne certifikovaná koučka (ICF ACC) a pracuje s jednotlivcami a skupinami. Eva má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti biznisu, HR a rozvoja lídrov v globálnej technologickej spoločnosti, kde pracovala na manažérskych pozíciách vo viacerých svetových krajinách. 

+421 911 977 043

eva@mindmoments.sk

www.mindmoments.sk

Lektori vo výcviku

Nižšie nájdete lektorov, ktorí sú momentálne vo výcviku

Mgr. Tatiana Lorencová, Ph.D.

Po ukončení štúdia psychológie na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej (2010) sa odborne špecializovala na oblasť neurorehabilitácie, predovšetkým s pacientmi po mozgových príhodách a poraneniach mozgu. V tomto období sa začína vo voľnom čase venovať meditáciám a cvičeniu qi-gong. Spojením milovanej práce a koníčka, vznikol jej záujem o mindfulness, ktorý sa pretavil do lektorstva MBSR (UC San Diego) a dizertačnej práce odpovedajúcej na otázku či MBSR zvyšuje kvalitu života pacientov so sklerózou multiplex. Kurzy MBSR lektoruje predovšetkým na severnom a strednom Slovensku a taktiež na akademickej pôde.  

+421 905 732 199

tatiana.lorencova@gmail.com

Lektori pre špecifické situácie

Tu sú certifikovaní lektori špecifických mindfulness intervencií

Ing. Eva Ščepánová

V roku 2017, počas druhej materskej, sa začala venovať meditáciám a absolvovala kurzy MBSR (Mindfulness based stress reduction) a MBCL (Mindfulness based compassionate living) u Andreja Jeleníka. Vďaka svojim dvom deťom sa začala zaujímať intenzívnejšie o mindfulness kurzy pre deti. V roku 2017 absolvovala v Prahe kurz MiSP (Mindulness in School Project) “dot b”- zameraný na výučbu mindfulness na školách pre deti od 11-18 rokov a v roku 2018 absolvovala kurz MiSP “paws b” v Londýne – zameraný na výučbu mindfulness na školách pre deti od 7-11rokov. V roku 2019 viedla spolu s Miriamou Kostrovou Glovňovou mindfulness workshop pre študentov strednej skoly LEAF academy. Pracuje v IT spoločnosti, kde už tiež mala možnosť viesť ochutnávkové workshopy mindfulness pre svojich kolegov. Momentálne si obnovuje znalosti v kurze filiálnej terapie, ktorý absolvovala v roku 2014. Vo voľnom čase hrá na klavíri a miluje chvíle strávené s rodinou na chate v jej rodnom kraji.

+421 907 141 619

evascepanova@yahoo.com

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies